fbpx

Kunstigalerii Tallinnas Artstac

ARTSTAC is an International art gallery in Tallinn.

ARTSTAC art gallery in Tallinn is an established international art gallery offering various artworks from the 18th to the 21st centuries.
We understand you purchase artworks either for your home or for the investment the decision is important.

Our collection comes from various sources mostly private estates, auctions houses, galleries, museums from Europe, as well from famous Estonians artists, la Crème de la Crème.
Our customers are investors, Museums, collectors, financial institutions from around the world.

Having completed experiences in creating art collections we have been in delight and pleasure to establish long-term relationships with satisfied international customers around the world.

Artstac Kunstigalerii

Investment art Postimees

Aktsiaturg on katki ja tahad midagi muud? Äkki kunstikogu?

Eestis galeriid pidav Prantsusmaa juurtega ärimees Dominique Boulanger jagab oma nippe kunstikogu valimisel – ja avaldab need Eesti kunstnikud, kelle teostel on lootust järgneva 10 aasta jooksul ajas raudkindlalt väärtust kasvatada.

Ära maksa asja eest kõrgemat hinda kui see väärt on – see soovitus on justkui omal kohal siis, kui inimene tahab osta aktsiaid, kinnisvara või muud. Aga miskipärast hakatakse rääkima muudest väärtustest siis, kui asi puudutab kunsti ostmist. Oleme ausad: Eestis on juba päris palju inimesi nii rikkaks saanud, et mõne kuulsa kunstniku teose võivad nad koju osta küll. Pealegi, leiab kunstikoguja Dominique Boulanger, pole maailmanimega kunstnike teosed üldse nii kallid, kui tavaliselt arvatakse. „Ma saan osta Wiiralti teoseid Prantsusmaal paarisaja euroga, sest teda seal ei tunta, aga seal on tal palju töid müügis. Aga Eestis peaksin nende eest maksma mitu tuhat,“ tõi kunstikoguja näiteks.

Eesti kunstiturgu peab Boulanger selles mõttes erakordseks, et see on esiteks väike, paljud kunstnikud ei ole välismaa turule pääsenud, aga nende teoste eest makstakse hinda, mis paneb Boulangeri kulmu kergitama. „Muidugi peab kunstnik ka elama. Aga siin on võetud sihikule hästi teenivad inimesed, kes ei ole ise kunstieksperdid, neile öeldakse hind ja nad arvavad, et peavadki noore kunstniku teose eest tuhandeid maksma. Aga no mida sa pärast sellega teed? Ostad mitme tuhandega, müüd pärast mõnesaja või mõnekümne euro eest maha? Kas pärast need kunstnikud kunstilises mõttes ka ellu jäävad? 1990Ndatest on tänaseni Eestis vastu pidanud umbes 15 kunstnikku, kes lähevad ajas paremaks nagu vana vein,“ tõi Boulanger välja.

Miks üldse kunsti osta? Aus vastus on, et siis, kui tahad. See aitab raha väärtust säilitada ja see on investeering, aga ainult siis, kui tead, mida teed, ja õnne peab ka olema. „Mu rahaliselt üks parimaid investeeringuid oli Rezonville’i lahingut kujutava maali (Detaille, 1848/1912) osa ost 2000. aastal. Maksin 2000 eurot, müüsin nelja aasta pärast 39 000 euroga Metzi muuseumile maha. Eestis oli minu jaoks parim investeering 7 Henri Roddi teost,“ ütles koguja. Tegelikult oli rahaliselt üks parimaid tehinguid realiseerimata tehing: ta sai kätte ühe Albert Lebourgi teose 5000 euroga. Talle pakuti selle eest kolm aastat hiljem 390 000 eurot – aga ta keeldus. Ja peale seda hind langes. „Sellega tuleb arvestada, et kui ajad on halvad, siis ei ole kellelegi müüa,“ hoiatas Boulanger.

Kuidas panna alus kunstikogule paarisaja euroga?

Nii nagu aktsiate puhul ei ole tarvis kohe tuhandeid börsile kütta, saab ka kunstimaailmas täiesti häid asju ka üsna odava raha eest kätte.

Kui tahad lihtsalt esteetilist naudingut, osta, mis meeldib. Nii nagu keegi ei keela inimesel osta täiesti põhjakäinud ettevõtte väärtpaberit, pole ka midagi katki, kui satud kunstikogujana teose otsa, mis on ülehinnatud, võltsing või ebalikviidne – kui ta toakaunistusena sobib, on kõik korras ja lisaks on, mida külalistele rääkida. Aga pigem hoidu parasjagu „trendikatest“ kunstnikest, sest nende tööd kipuvad olema ülehinnatud ja mingit investeeringutootlust neist ei saa.

Juhul kui soovid investeerida kunsti kui lisa-rahapaigutusse, siis esita endale need küsimused:

1) kas kunstnik on surnud? Surnud kunstnik on investeeringu mõttes parem kunstnik, sest ta ei saa midagi juurde toota.

2) kas kunstnik on tuntud? Vähemalt üle-Eestiliselt, aga palju parem kui rahvusvaheliselt – tundmatu kohaliku kunstniku teosest on hiljem keeruline kasumiga vabaneda. Välismaal kunsti ostmise juures on veel üks pluss: kui ostad Eestis ja teos ei ole ikkagi see või nimetatud kunstniku oma, oled ise süüdi. Lääne-Euroopas peab müüja andma ehtsusele 10-aastase garantii. Kui siis selgub, et asi ei ole see, mis ta olema peab, tuleb müüjal see vastuvaidlematult tagasi võtta ja raha tagastada.

3) kas seda kunstnikku on jälginud/jälgivad kunstieksperdid või- huvilised, galeriid ja kunstiringkond laiemalt? See suurendab tõenäosust, et turul tegutsevad inimesed, kes oskavad sulle öelda, kas tegu on ehtsa teosega või võltsinguga. Pealegi näitab see, et sul on terve rodu inimesi, kellele pärast see teos maha müüa.

4) kui tahad alustada väiksemate summadega, tasub vaadata joonistuste turgu, seal saab Boulangeri hinnangul hea, tuntud ja surnud kunstniku teose kätte 300-900 euroga. „Sa võid osta kauneid Solavieu või Gascon Coppensi joonistusi sellise hinnaga,“ tõi ta näiteks. Kui nüüd raha juhtub rohkem olema, siis jällegi, heade surnud kunstnike õlimaale võib kätte saada juba 2000-4000 euroga

5) küsi nõu. Nii nagu uut korterit vaatama minnes ei ole kellelgi häbi võtta kaasa ehitajast sõpra, ei tasu ka kunsti ostmisel karta galeriidelt või kunstnikelt sõpradelt nõu küsida. Nõu küsimisega on aga see konks: teised võivad nõu anda, aga otsuse langetab ja seega vastutust kannab ostja.

No aga mida osta?

Eesti kunstnikest peab Boulanger väga heaks Rein Tammiku teoseid, aga viitab, et üldiselt peetakse kunstiringkondades tema loomeperioodi enne seda kui ta Prantsusmaale suundus kehvemaks kui tema hilisemaid teoseid. Ehk: varasemate teoste eest ei pea nii palju maksma kui hilisemate eest.
Veel peab ta hea hinna-kvaliteedi suhtega kunstnikeks Nikolai Kormašovit, Raoul Kurvitzat ja Jüri Kikkat.

Kunstigalerii Tallinnas ARTSTAC

Ostame kunsti

Palun saatke teose info (autor, pealkiri, daatum, tehnika, mõõdud) ning foto(d) aadressile art@artstac.com või helistage +372 539 46 383.

Provenance – Oluline !

ARTSTAC Galerii esindab rahvusvahelisi ja eesti kõrgetasemelist professionaalset kunsti. Kunstnikid, kellega töötame, on tuntud rahvusvahelisel areenil. Galeriist leiab teoseid läbi rahvusvahelisi kunstiajaloo alates 19. sajandi lõpust kuni tänapäevani.

Kunsti kogumine on investeering.

Mai Levin ja Dominique Boulanger

Muusikat ja teatrit armastatakse pealtnäha rohkem kui kujutavat kunsti. Usutakse, et neid  kunstiliike mõistetakse paremini. Ent küllap on  huvis nendegi  vastu palju pealispinnalisust, keskpärase eelistamist tõeliselt heale.  Tuntud kollektsionäär Ambroise Vollard on jutustanud ühest kogujast, kes,  olles ostnud temalt ühe Cézanne’i  parematest natüürmortidest, küsis, miks peetakse ilusaks maale, mida on tegelikult kole vaadata. Profaan eelistab reeglina seda, mida kunstikogemusega inimene peab inetuks. Teisalt, Immanuel Kant on kirjutanud kunsti võimest transformeerida  esteetiliseks  seda, mis on tegelikkuses  vulgaarne ja õõvastav.

Vahetegemine hea, keskpärase ja halva vahel nõuab kogemust, pikemaajalist pidevat kontakti  kunstiga. Kunst ei avane esimesele vastutulijale. Paljud pelgavad vaeva ja  kaotavad kiiresti huvi. Kuid see, kes võtab  aega vaatamiseks ja süvenemiseks, saab tasutud.  Kunst on nagu võõrkeel, mis  kõlab muusikana neile, kes seda mõistavad. Kunst on ammendamatute võimaluste ala ning igaüks leiab sealt seda, mis on tõeliselt hea ning vastab just tema maitsele.

Kunsti kogumine on  sotsiaalse positsiooni märk ja see on ka teatud äriline investeering , kui ollakse piisavalt asjatundlik. Ent see on igal juhul investeering ka  kõrgemas, vaimses mõttes. See avardab maailmapilti, kultiveerib meeli ja tundemaailma, õpetab tegema valikuid.

Maailmas olevat üle 100 miljoni kollektsionääri, nende  keskmine vanus olevat käesoleval aastatuhandel  vähenenud 20 aasta võrra. See on märk üldiselt tõusnud haridustasemest. Kunstimaailma tundmaõppimist, kunstituruga kursisolemist  on oluliselt kergendanud internet. Siiski peab rõhutama, et internet ei asenda vahetut  füüsilist kontakti kunstiteosega, sealt saadav mulje osutub pahatihti petlikuks. On  palju muuseume ja galeriisid, kus saab näha originaale tegelikkuses, kunsti tema eheduses.

Galerii rõhutab oma aktiivse rahvusvahelise tegevuse ja digitaalse e-kaubanduse veebi kaudu oma panust valitud kunstnike tunnustamisse. Mõne galerii kunstnikke tunnevad muuseumid ja kogujad läbi Euroopa ja USA.

Galerii abistab uuemaid austajaid, kogujaid. Kõiki külastajaid hinnatakse ja oodatakse. Galerii eesmärk pole aidata mitte ainult müügis, vaid ka demüstifitseerimisel ja loovkunsti väärtustamise suurendamisel.

ARTSTAC kunstigalerii tallinnas, meie tegevusvaldkonda kuulub:

  • Kunstinäituste korraldamine.
  • Kunstiteoste müük ja konsultatsioonid: maal, graafika, foto, skulptuur.
  • Kunstikollektsionääride nõustamine kogude koostamisel.
  • Kunstialased konsultatsioonid interjööride kujundamisel.

A collection is practiced in discretion.
Lover of art by passion, the true sure values ​​are those acquired in favorable and uncertain economic periods. The current circumstances seem favorable to launch out in the world of art. These paintings presented in our exhibition in Tallinn must allure a connected clientele and these collectors must consider the artists presented as an opportunity for investment in the future and with works of art still poorly known, they can profit from significant successful investment.
Our gallery is dedicated to contemporary art, artists presented with international trends. Collectors welcome for any information.

Subscribe to our mailing list

* indicates required
Select your currency
EUR Euro
USD United States (US) dollar
FORGOT PASSWORD ?
Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
We do not share your personal details with anyone.