fbpx

Suur Eesti kunstnik Monet, Rein TAMMIK (1947 )

Suur Eesti kunstnik Rein Tammik
Cathédrale de Rouen,1991

Suur Eesti kunstnik Monet, Rein TAMMIK.

Je suis arrivé a Tallinn en 1989 pour la 1ere fois, suite à une invitation de l'association des peintres Estoniens. Le President etait Ando Keskula et j'avais decidé de visiter plusieurs ateliers de peintres. Ants Juske m'accompagnait dans toutes ces démarches et durant plusieurs jours je visitais et parfois j'achetais les oeuvres des artistes selectionnées par Ants Juske, que j'ai toujours consideré comme l'eminent et meilleur art critique que L'Estonie ait connu.

J'ai acquis des oeuvres de Nikolaj Kormasov, la route de Tartu, l'un de ses chefs d'oeuvre, de Henri Roode, de Peeter Mudist, de Victor Leskin, ses meilleures oeuvres car sa pallette est large, Raoul Kurvitz, sa meilleure periode 1989, oeuvre exposée a Copenhague.

Et il m'a présenté Rein Tammik que j'ai apprécié par sa gentillesse, son sens de la peinture et de suite j'ai compris que Rein Tammik souhaitait élargir sa palette, voyager et découvrir la Normandie, fief des impressionnistes Francaise, Giverny, Rouen oú ont séjourné Monet, Renoir, Manet, Cezanne, Degas ect.

Je l'ai invité en fin 1990 en France et je l'ai pris sous contract exclusif avec ma galerie du Treport, á cote d’Eu où je résidais au Domaine de Beaumont. J'ai acquis durant 3 ans ces tableaux dont celui ci que j'estime comme Ants Juske, malheureusement disparu en 2018, comme l'un de ses Chefs D'oeuvres.

Rein Tammik s'est libéré, affranchi en arrivant en France de l'influence Hyperrealiste de l'occupation soviétique et a été sublimé par ce Neo-Emotionisme caracterisé dans sa peinture Normande des anneés 1991 à 1993.

On peut mentionner cette periode de Rein Tammik comme l'une des plus rares et Neo Emotionnism Estonien.

Je l'ai aidé financierement de s'etablir à Eu et y résider. Je lui ai indiqué ulterieurement que le sud de la France, lui permettrait de se sublimer et de produire une peinture a la Cezanne, ou a la Picasso. Mais il a preferé rester à EU, ville royale de Louis Philippe.

Tulin esimest korda Tallinna 1989. aastal pärast Eesti maalikunstnike liidu kutset. President oli Ando Keskula ja otsustasin külastada mitut maalritöökoda. Ants Juske saatis mind kõigil neil sammudel ja ajal mitu päeva külastasin ja ostsin vahel Ants Juske valitud kunstnike töid, keda olen alati pidanud silmapaistvaks ja parimaks kriitiliseks kunstiks,
mida Eesti on tundnud.

Ostsin Nicolas Kormasovi teose "la route de tarttu", ühe tema meistriteose, Henri Roode käest, Peeter Mudistilt. Ja ta tutvustas mind Rein Tammikule, mida hindasin tema lahkuse, maalitunnetuse ja muu eest Sain aru, et Rein Tammik soovis laiendada oma paletti, reisida ja avastada Normandiat, Prantsuse impressionistide kindlust Giverny, Rouen, kus viibisid Monet, Manet, Renoir, Cezanne, Degas jne.

Kutsusin ta 1990. aasta lõpus Prantsusmaale ja võtsin ta eksklusiivlepingu alusel oma galeriisse Treportis, Eu küljeall, kus ma elasin Domaine DE Beaumontis. Ostsin need maalid 3 aastaks, sealhulgas selle, mida ma pean Ants Juske kadus kahjuks 2018. aastal ühe oma meistriteosena.

Rein Tammik vabastas end Prantsusmaal saabudes hüperrealistlikust mõjust, Nõukogude okupatsioonist ja sublimeeris seda neoEmotionismi, mida iseloomustas tema Normani maal aastatel 1991-1993.

Rein Tammiku seda perioodi võime nimetada üheks kõige haruldasemaks ja eesti uueemotsiooniks.

Aitasin tal rahaliselt elama asuda ja seal elada. Ütlesin talle hiljem, et Lõuna-Prantsusmaa lubab tal end sublimeerida ja toota maali Cezanne'is või Picasso's. Kuid ta eelistas jääda ELis, Louis Phiippe kuninglikus linnas.

Selle maali maalis Rein Tammik, see maalija oli just lahkunud kodumaalt Eestist, et emigreeruda Prantsusmaale. See meistriteos näitab erakordset emotsiooni, mida ta tundis selle katedraali avastades.

Selle kirgastava gooti kunsti monumendi on mitu korda maalinud impressionistide ajaloo suurim maalikunstnik - Claude Monet.

Selles kohas asus kirik, kus oli viikingite looja Rollo Normandia hertsogkond ristiti ja maeti 911 aastal. Selle katedraali ehitust alustati 12. sajandil, jätkati, laiendati 13. sajandil lendleva gooti stiilis aastatel 1485–1507. Katedraal hävis osaliselt ususõdade ja revolutsiooni ajal, kus see riigistati ja rüüstati. 

Selle ajaloomälestise kaunimad maalid on maalitud

Claude Monet, maaliseeria erinevatel kellaaegadel, et mängida valguse variatsioonidel.

  • Leiate neid erinevaid sarju
  • Pariisi musee d’Orsay juures
  • Los Angelese Getty keskuses
  • washingtoni riiklik kunstigalerii

See Tammiku maal on tema karjääri kõige representatiivsem ja seda võib nimetada postimpressionistiks ja nagu ütles Ants Juske, on see ilmselt parim periood, parim kunstniku maal, Eestis liiga vähe tuntud, aga see eesti kunstnik, üks väheseid kaasaegseid, kellel olid Londonis Rouenis avalikud oksjonid, Pariis.

Kõige tähelepanelikumad kollektsionäärid, otsige neid maale ameeriklaste ja prantslaste omanduses.

Subscribe to our mailing list

* indicates required
Select your currency
EUR Euro
USD United States (US) dollar
FORGOT PASSWORD ?
Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
We do not share your personal details with anyone.